Δήμος Ηλιούπολης: Ξεκίνησε και πάλι η δημοτική συγκοινωνία. |
|
|
|
|
14.09.18 |
Σύμφωνα με την ανακοίνωση του Δήμου Ηλιούπολης:
Τα οχήματα της Δημοτικής Συγκοινωνίας θα ξεκινούν στις 07:00π.μ. και θα σταματούν στις 13:00μ.μ. με μια ώρα διακοπή στις 10:00π.μ. -11:00π.μ.
Η πλήρης ολοκλήρωση της διαδρομής έχει υπολογιστεί περίπου στα πενήντα λεπτά όμως ο χρόνος εξαρτάται από την ώρα και τους κυκλοφοριακούς φόρτους.
Οι γραμμές 1 και 2 ακολουθούν τα εξής δρομολόγια:
ΓΡΑΜΜΗ 1
Αφετηρία:
ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΑΝΔΗΛΑΡΑ - ΚΡΙΕΖΗ - ΔΑΜΑΣΚΗΝΟΥ - Β'ΜΕΡΑΡΧΙΑΣ -
ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΗΡΩΩΝ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ - ΠΑΥΛΟΥ ΠΕΝΤΑΡΗ - ΠΛΑΤΕΙΑ
ΠΛΑΣΤΗΡΑ - ΠΡΩΤΟΠΑΠΑ - ΣΟΦ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ - ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ
(ΚΕΝΤΡΙΚΗ) - ΕΙΡΗΝΗΣ - ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ - ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΑΝΑΡΙΑ - ΜΑΡΙΝΟΥ
ΑΝΤΥΠΑ - ΠΛΑΤΕΙΑ Π.Π.ΓΕΡΜ. (ΙΚΑ) - ΚΟΝΤΖΙΑ - ΠΛΑΤΕΙΑ 25Ης ΜΑΡΤΙΟΥ -
ΣΟΦ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ - ΠΥΡΡΩΝΟΣ - ΜΕΤΡΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΜΕΤΡΟ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Επιστροφή:
ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟΥ - ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΑΝΑΡΙΑ - ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ - ΕΙΡΗΝΗΣ -
ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ - ΣΟΦ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ - ΠΡΩΤΟΠΑΠΑ - ΗΡΩΩΝ
ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ - ΘΡΑΚΗΣ - ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ - Β'ΜΕΡΑΡΧΙΑΣ - ΤΕΡΜΑ ΜΑΝΔΗΛΑΡΑ ΚΑΙ
ΚΡΙΕΖΗ
ΓΡΑΜΜΗ 2
Αφετηρία:
ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΓΙΑΣ ΜΑΥΡΑΣ-ΑΡΧΙΜΗΔΟΥΣ - ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ - ΒΕΛΙΣΑΡΙΟΥ - ΑΛ.
ΠΑΝΑΓΟΥΛΗ - ΔΙΓΕΝΗ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ - ΠΛ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑΣ - ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΗΣ-
ΠΑΤΡ. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ - ΤΣΑΜΑΔΟΥ - ΣΠ. ΜΗΛΙΟΥ - ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ - ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ
- ΚΑΝΑΡΙΑ - ΜΑΡΙΝΟΥ ΑΝΤΥΠΑ - ΠΛ. ΠΑΛ. ΠΑΤΡ. ΓΕΡΜΑΝΟΥ (ΙΚΑ) - ΗΡΩΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ - Λ. ΣΟΦ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ - ΠΥΡΩΝΟΣ ΤΕΡΜΑ Λ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
(LIDL MALL).
Επιστροφή:
ΑΓ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ - ΜΑΡ. ΑΝΤΥΠΑ - ΚΑΝΑΡΙΑ - ΗΡΑΚΛΕΟΥΣ - ΤΣΑΜΑΔΟΥ -
ΠΑΤΡ. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ - ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΗΣ - ΠΛ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑΣ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ -
ΔΙΓΕΝΗ - ΑΛ ΠΑΝΑΓΟΥΛΗ - ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ - ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ -
ΑΡΧΙΜΗΔΟΥΣ-ΝΕΥΤΩΝΟΣ-ΑΛ.ΠΑΝΑΓΟΥΛΗ-ΤΕΡΜΑΠΛΑΤΕΙΑ ΑΓΙΑΣ ΜΑΥΡΑΣ
Όταν μεταφερθεί η Εφορία στο κτίριο του ΟΠΕ στην οδό Μαρίνου Αντύπα, η Γραμμή 2 θα διέρχεται και από αυτό το σημείο.
Επίσης με την πρόσληψη προσωπικού (οδηγοί) θα ξεκινήσει και η Γραμμή 3 της Δημοτικής Συγκοινωνίας.
|
Τελευταία ανανέωση ( 19.09.18 )
|